Rewal

Dlaczego Rewal?

Rewal jest w pierwszej piątce najpopularniejszych nadmorskich miejscowości w Polsce. To przekłada się na wyjątkowo bogatą infrastrukturę i silnie rozwinięte usługi. Jednocześnie to miejsce o wiele spokojniejsze niż Gdańsk czy Kołobrzeg, a tutejsza przyroda wciąż jeszcze potrafi zaskoczyć dzikością. To jeden z najpopularniejszych kurortów Zachodniego Pomorza, ze świetnym dojazdem nie tylko do polskich miast. Na Wybrzeże Rewalskie składa się 18 km piaszczystych plaż, wśród których są te ze szczytu rankingu najpiękniejszych i najczystszych plaż w Polsce.


Plaże i przyroda w Rewalu

Plaże i przyroda w Rewalu

Z okien swojego apartamentu zobaczysz sosnowe lasy na wydmach, które są charakterystyczne dla dziewiczych morskich brzegów tego regionu Polski. To utrzymany wciąż w nienaruszonym stanie pas ochronny, dzięki któremu brzeg zachowuje swój charakter. Tutejsi rybacy wciąż jeszcze łowią śledzie czy dorsze, bo wody w Rewalu są czystsze niż w pobliżu ośrodków przemysłowych. Wśród piasku znajdziesz muszle, a jeśli będziesz miał odrobinę szczęścia, to może nawet bursztyn? Od czasu do czasu na okolicznych plażach można nawet podziwiać foki. Na terenie gminy Rewal znajduje się też jezioro Liwia Łuża. To idealne miejsce do obserwacji perkozów czy gęsi. Innym ciekawym przyrodniczo miejscem w pobliżu apartamentów w Rewalu jest zespół pałacowo-parkowy w Trzęsaczu z aleją lip i kilkoma rzadkimi gatunkami ptaków czy roślin.


Rewal – restauracje, atrakcje i zabytki

Wiele atrakcji znajduje się już w samym Rewalu, a nawet w bezpośrednim sąsiedztwie Blue Baltic Apart Rewal. To choćby SPA znajdujące się po drugiej stronie ulicy czy zejście na plażę położone tuż za rogiem. Rewal wyrasta ostatnio na najważniejszy punkt odwiedzin dla wszystkich smakoszy. To prawda, że znajdziesz tu świetne pizzerie, burgerownie czy azjatyckie restauracje, ale miejsce wciąż nie zatraciło swojego tradycyjnego charakteru, więc odwiedzisz tu też nagradzane i kultowe już smażalnie ryb. Dzień zakończysz w jednym z beach barów ze świetną muzyką i jeszcze lepszymi drinkami.

Rewal – restauracje, atrakcje i zabytki


Odległość Blue Baltic Apart od największych atrakcji:

 • plaża – 50 m
 • beach bar – 50 m
 • najbliższy sklep spożywczy – 100 m
 • Pomnik Rybaka – 200 m
 • Amfiteatr – 200 m
 • stadnina – 300 m
 • targ rybny – 400 m
 • deptak – 450 m
 • Plac wielorybów – 500 m
 • oceanarium – 500 m
 • taras widokowy – 600 m
 • stacja kolejki wąskotorowej – 800 m
 • pomnik Małego Księcia – 2 km
 • Park Linowy – 2 kmRewal dla dzieci

Poza samym plażowaniem na dzieci czekają w okolicy niesamowite atrakcje. Część z nich znajdziesz już kilka kroków od Blue Baltic Apart, jak stadninę, gdzie można się nauczyć jazdy konnej. Z dziećmi warto też przejechać się kolejką wąskotorową, odwiedzić stragany przy deptaku lub zobaczyć rekiny w oceanarium. Wszystko to w samym Rewalu, a przecież w okolicy znajduje się choćby Multimedialne Muzeum na klifie w Trzęsaczu czy Park Miniatur Latarni Morskich w Niechorzu. Zabawę można zacząć od samego rana na placu zabaw, który znajduje się na terenie obiektu. Później plaża, park linowy lub jedno z muzeum – na pewno nie będziecie się tu nudzić całą rodziną.


Rewal dla dzieci

Apartamenty w zacisznej części miasta

Najważniejsze, co zapewnia wypoczynek z rodziną, to cisza i spokój.  Każdy, kto nocował kiedyś w hotelu przy głównym deptaku, wie, że trudno tam wypocząć. Wybierając lokalizację naszych apartamentów, zależało nam, by zapewnić gościom dostęp do wszystkich miejskich atrakcji, ale też szansę na prawdziwy relaks. Te dwie skrajności udało się połączyć w apartamentach Blue Baltic Apart przy ul. Szczecińskiej.